Metody leczenia trądziku

Metody leczenia trądziku

Trądzik u dorosłych to coraz powszechniejszy problem. Można śmiało powiedzieć że to rodzaj choroby cywilizacyjnej.

Charakteryzuje się występowaniem w dolnej części twarzy licznych grudek, krostek oraz  ropnych stanów zapalnych. Istotne znaczenie mają także aktywne gruczoły łojotokowe których wzmożona produkcja sebum powoduje rogowacenie przewodów i ujść gruczołów łojowych co za tym idzie powoduje rozwój flory bakteryjnej.

Jak wypowiedzieć wojnę trądzikowi? Przede wszystkim jest zaczęcie kuracji skutecznego leczenia trądziku, pierwszym krokiem jest zbadanie poziomu hormonów i konsultacja z lekarzem endokrynologiem. Następnie podjęcie leczenia laserowego skóry. Laseroterapia jest najskuteczniejszą metodą leczenia trądziku, działa niszcząco na bakterie które są odpowiedzialne za powstanie trądziku. Poza tym światło lasera działa na komórki skóry pobudzająco, dzięki czemu skóra lepiej się odnawia, bardzo dobrze reguluje pracę gruczołów łojowych i działa przeciwzapalnie , czyli wnikając w powstałe grudki, krostki i guzy powoduje zahamowanie ich rozwoju i stopniowe ustępowanie.

Niezbędna jest też odpowiednia pielęgnacja. Co to oznacza? To przede wszystkim duże dbanie o higienę i oczyszczanie odpowiednie skóry. Trzeba pamiętać również aby nie doprowadzić jej do przesuszenia. Cera nawet trądzikowa wymaga odpowiedniego nawilżenia. Tutaj możemy stosować w domowej kuracji lekkich kremów nawilżająco – odżywczych  lub skorzystać z zabiegu nawilżającego. Świetnym sposobem nawilżenia skóry jest Oxybrazja w połączeniu z serum z śluzu ślimaka, wtedy dostarczymy naszej zmęczonej skórze odpowiedniego odżywienia i dawki energii.

19ff1d6598402973707098f89f3430d9129fc1faRezerwuj on-line