Manicure hybrydowy, manicure tytanowy
W ofercie salonów kosmetycznych pojawia się wiele różnego typu manicure. Wśród najpopularniejszych można wyróżnić manicure hybrydowy oraz manicure tytanowy. Na który jednak się zdecydować? Jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami manicure? Odpowiadamy!
Manicure hybrydowy a tytanowy – sposób wykonywania
Obie metody zdobienia posiadają wiele zwolenniczek i choć mogą zapewnić piękny efekt, który utrzyma się na paznokciach nawet przez kilka tygodni, to różnice zauważymy już w sposobie wykonywania manicure. W przypadku manicure hybrydowego konieczne jest zastosowanie lampy UV, ponieważ tylko ona jest w stanie utwardzić położony na płytkę paznokci lakier. Z kolei manicure tytanowy wykonuje się bez pomocy lamp, ale konieczne jest zastosowanie specjalnych utwardzaczy z drobinkami dwutlenku tytanu.
Manicure hybrydowy a tytanowy – preparaty
Tytanowe preparaty płynne oraz puder budujący zawierają w swoim składzie witaminy A i E, krzem i wapń. Zatem zastosowanie takiego manicure może dobroczynnie wpłynąćna kondycję płytki i ją wzmocnić. Co więcej, produkty tytanowe zawierają dwutlenek tytanu, który odpowiednio zabezpiecza paznokcie przed barwnikami, czy słońcem. Dzięki temu nie trzeba się martwić odbarwieniem paznokci, czy ich żółknięciem.
W przypadku preparatów hybrydowych nie znajdziemy żadnych kondycjonujących dodatków, więc nie należy oczekiwać żadnych dobroczynnych właściwości względem płytki paznokcia. Do tego niestety paznokcie mogą żółknąć i się odbarwiać, więc należy zachować ostrożność, jeśli chcemy cieszyć się pięknymi paznokciami. Za to warto wspomnieć, że zarówno pyłki tytanowe, jak i lakiery hybrydowe oferowane są w szerokiej palecie barw, więc łatwo można znaleźć ulubione kolory.
Manicure hybrydowy a tytanowy – czas wykonania
Ewidentne różnice zauważymy również w czasie wykonywania poszczególnego manicure. Stylizacja tytanowa jest mniej czasochłonna i najczęściej nie trwa dłużej niż 60 minut. W przypadku manicure hybrydowego bywa już różnie, ale najczęściej trzeba nastawić się na minimum 1,5 godziny. Jeśli do tego dochodzą dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, czy bardziej czasochłonne wzorki, to oczywiście może to się przedłużyć nawet do 3 godzin.