DIVA CLINIC

Zabiegi laserowe

Laserowy peeling węglowy

Jeśli zastanawiamy się nad lepszą alternatywą dla zwykłego peelingu, czegoś co zapewni nam dużo lepsze uczucie oczyszczenia i poprawi elastyczność skóry warto dowiedzieć się więcej na temat laserowego peelingu węglowego. W przeciwieństwie do zwykłego peelingu, który ma za zadanie, kontrolowanie złuszczać obumarły naskórek, podczas laserowego peelingu węglowego nasza skóra zostaje poddana naświetleniu promieniem laserowym, w obrębie skóry, gdzie w pierwsze fazie nałożono na nią koloidalną zawiesinę węgla. W efekcie czego w pory skóry, wniknęły drobinki węgla, a co za tym idzie, pochłonęły energię światła laserowego co doprowadziło do dużo bardziej spektakularnego zwężenia porów skóry i jej oczyszczenia. Co więcej, koloryt skóry także uległ poprawie wraz z regulacją wydzielania sebum, a stany zapalne znacznie zminimalizowane.
Myśląc więcej pod kątem tego zabiegu możemy się także dowiedzieć, że jest on kierowany do dużej liczby adresatów, ponieważ zalecany jest on osobom z trądzikiem (pod warunkiem łagodnego jego przebiegu), pryszczami, wągrami, grudkami, przebarwieniami, początkami starzenia się skóry, niewielkimi zmarszczkami, skórką, która stała się poszarzała gruba, pozbawiona elastyczności czy też aż zanadto szorstka bądź zatkanymi ujściami gruczołów łojowych.
Zanim jednak wybierzemy się na taki zabieg musimy wiedzieć o tym, że przed zabiegiem laserowego peelingu węglowego nie należy przyjmować jakichkolwiek suplementów diety, zawierających w sobie elementy światło uczulające np. Dziurawiec, rumianek, pokrzywa, skrzyp lub spore ilości nagietka. Przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu, z powodu swoich właściwości mogących przyczynić się do wysuszenia skóry. Zaleca się również zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu kilka dni przed zabiegiem, gdyż może mieć to wpływ na dużo bardziej efektowną regenerację po przeprowadzonym laserowym peelingu węglowym.
Stosowanie peelingów chemicznych oraz mechanicznych także nie jest zalecane. Zabieg nie jest kierowany do osób będących na czy też niedługi czas po przebytej antybiotykoterapii. Laserowy peeling węglowy nie może być też wykonany u osób będących w ciąży oraz karmiących piersią, cierpiących na cukrzycę i choroby nowotworowe, posiadających aktywną opryszczkę oraz nadwrażliwych na światło lasera. Problemem w wykonaniu zabiegu może być również dopiero co świeżo opalona skóra, jednakże najwięcej informacji powinna nam dostarczyć konsultacja ze specjalistą odnośnie wszelkich wskazówek i zaleceń zarówno tych mających swoje zastosowanie przed, w trakcie, a także po wykonanym zabiegu.
Reasumując, laserowy peeling węglowy niesie za sobą wiele pozytywnych korzyści takich jak poprawa elastyczności skóry, redukcja zaczerwienienia w trakcie trądziku po stanie zapalnym, wygładzanie drobnych oznak starzenia się skóry, regeneracja jej i jej oczyszczenie. Po przeprowadzonym zabiegu rekomendowane jest zastosowanie kremu nawilżającego dobranego przez specjalistę przynajmniej kilka razy w ciągu dnia. Z powodu promieniowania UV, co najmniej przez kilka tygodniu powinniśmy zaopatrzyć się w kremy z filtrem, jeśli zamierzamy wychodzić na zewnątrz. Zabieg laserowym peelingiem węglowym powinien zostać wykonany w większości przypadków, w okresie jesienno-zimowym ze względu na ogromne zanieczyszczenia powietrza, które przekraczają ogólne ustanowione normy.

Leczenie trądziku

Leczenie trądziku laserem diodowym uważane jest za jedną z metod o najwyższej skuteczności.

Polega on na zlikwidowaniu beztlenowych komórek bakteryjnych pod wpływem zabójczego dla nich światła lasera.
W ten sposób usuwane są przyczyny występowania trądziku, a nie same objawy.
Laser niszczy czynnik prozapalny i owocuje zmniejszeniem ilości zapalnych zmian trądzikowych.
Często, wraz z bakteriami, niszczone też są, bądź uszkadzane, gruczoły łojowe co ogranicza łojotok. W wyniku tego możemy zaobserwować wyciszenie istniejących oraz zmniejszenie powstawania nowych zmian.
Dodatkowo działanie ciepła powoduje uporządkowanie włókien kolagenowych, czego konsekwencją jest zredukowanie blizn potrądzikowych, zwężenie porów i wygładzenie skóry.
Sugerowana jest seria 4 zabiegów.
1 zabieg twarz – 300zł
4 zabiegi twarz – 1100zł
1 zabieg plecy – 500zł
4 zabiegi plecy – 1800zł

Reflection of a beautiful young female scrubbing and cleaning her face with soap in a mirror

Laserowe zamykanie naczynek

Popękane naczynka krwionośne stanowią często problem estetyczny….

Dużo osób nie wie że w łatwy sposób może pozbyć się takiego defektu swojej skóry.
Najnowszy laser diodowy to niezwykle skuteczna walka z roszerzonymi naczynkami.
Laser diodowy 980nm pozwala zamknąć naczynka, usunąć tzw. pajączki znacząco poprawiając wygląd oraz estetykę skóry.
Emitowana przez laser diodowy wiązka o długości 980nm dociera do chromofora (hemoglobina) i w procesie selektywnej fototermolizy uszkadza naczynie krwionośne, powodując koagulację, czyli krzepnięcie krwi.
Po zabiegu powstaje strupek i delikatne złuszczanie się miejsc poddanych zabiegowi. Proces gojenia jest krótki.
Zabieg zamykania rozszerzonych naczyń krwionośnych jest bezpiecznym i szybkim sposobem pozbycia się problemu.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek i jakie mogą być odczucia?

Proces ten polega na tym, iż pochłaniana jest energia fali laserowej przez hemoglobinę. Efektem tego procesu pochłaniania jest koagulacja krwi powodująca zamknięcie naczynka. Podczas zabiegu występuje uczucie ukłucia i ciepła w momencie strzału lasera.
Efektem ubocznym może być obrzęk oraz zaczerwienienie w miejscu zabiegowym.
Po około 2-3 dniach w miejscu poszerzonego naczynia zazwyczaj wytwarza się strupek.
Nie można oczekiwać, że po pierwszym zabiegu zostaną usunięte wszystkie naczynka, ale na pewno powinny być znacznie mniej widoczne i cieńsze. Czasem zdarza się, że trzeba powtórzyć zabieg kilka razy.
Naczynka na nogach usuwa się od 1 do 4 zabiegów, a na twarzy do 3 zabiegów.
Należy wziąść pod uwagę iż okres zanikania naczynek może trwać nawet do kilku miesięcy.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

– ciąża,
– cukrzyca,
– epilepsja,
– przyjmowanie leków światłouczulających
– uszkodzenie mechaniczne skóry,
– zaburzenie krzepnięcia krwi,
– świeża opalenizna ( miesiąc przed zabiegiem i miesiąc po zabiegu nie można się opalać)
– stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.
Zamykanie naczynek nos – 150 zł
Zamykanie naczynek policzki – 300 zł Zamykanie naczynek cała twarz – 450 zł
Zamykanie naczynek broda – 200 zł